Pielgrzymka DK do Św. Józefa

Pielgrzymka DK diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

do Św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim

15 maja 2021 r.

Rok Świętego Józefa, Rok Rodziny i pandemii skierował nasze pielgrzymowanie do parafii p.w. Świętego Józefa w Tomaszowie Lubelskim. Gospodarz parafii ks. Grzegorz Habros przyjął nas z otwartym sercem
i radością. Naszą diecezjalną pielgrzymkę rozpoczęliśmy Namiotem Spotkania przed Najświętszym Sakramentem skupiając się na słowach Ewangelii z uroczystości Św. Józefa Oblubieńca NMP. W modlitwę wprowadził nas moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie ks. Dariusz Babiak.

Szczytem naszego spotkania była Eucharystia sprawowana przez moderatorów w intencji Domowego Kościoła, rekolekcji wakacyjnych i całego ruchu. Homilię wygłosił moderator diecezjalny DK ks. Leszek Boryło. Piękno liturgii przygotowanej przez cztery rejony, z pełnym zaangażowaniem i śpiewem oazowym, odkrywało w nas wartość wspólnoty.

Po błogosławieństwie odczytaliśmy Akt zawierzenia św. Józefowi oddając jego wstawiennictwu wszystkie trudne sprawy, które nabrzmiały w ostatnim czasie w naszych małżeństwach i rodzinach, ufając że opiekun Najświętszej Rodziny wie co z nimi zrobić.

Czasem dla bliźniego, na zewnątrz kościoła, zakończyliśmy wspólną radość bycia ze sobą i nadzieją na spotkanie wakacyjne na rekolekcjach.

Anna i Leszek