Rekolekcje Domowego Kościoła

RODZAJ TERMIN MIEJSCE PROWADZĄCY
ORAR I Dubiecko
Nadzieja
ks. Robert Strus
Grażyna i Adam Skakuj
tel: 607 262 807(G); 663 983 005(A)
orar1.dor@zamlub.pl
OR II 16.07 – 01.08.2024 Bystra Krakowska
Nazaret
ks. Maciej Banach
Joanna i Wojciech Haraszczuk
tel: 668 040 314(J); 668 040 315(W)
or2.dor@zamlub.pl
OR I 02 – 18.08.2024 Olchowa
Brama Bieszczad
ks. Marcin Kornaga
Małgorzata i Jacek Sławek
tel: 600 423 409
or1.dor@zamlub.pl
ORAR II 20 – 24.08.2024 Olchowa
Brama Bieszczad
ks. Jarosław Kędra
Anna i Leszek Schmidt
tel: 660 091 706
aschmidt07@wp.pl

ZANIM SIĘ ZAPISZESZ NA REKOLEKCJE
▼    PRZECYTAJ    ▼

Rekolekcji nie wystarczy tylko wysłuchać, wziąć w nich udział, być na nich obecnym, ale trzeba je odprawić tzn. wysłuchane nauki trzeba przemyśleć, przemodlić, przedyskutować, zastosować do siebie, wprowadzić w czyn. Francuskie słowo „rekolekcje” oznacza jednocześnie odejście, zacisze, oddalenie. Trzeba odejść od codziennego życia, codziennych kłopotów i trosk, aby poświęcić czas Bogu, spojrzeć w Jego świetle na swoje życie osobiste, małżeńskie, rodzinne, ustawić to życie w Nim i według Niego.”

(Ks. F. Blachnicki)

Każdy z dni rekolekcyjnych ma swój własny program składający się na całość, dlatego ważne jest przeżycie rekolekcji od początku do końca oraz udział we wszystkich punktach programu.

Zgłoszenia na rekolekcję przyjmowane są za pomocą
formularza
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należny wydrukować, podpisać i zeskanować,
(zgłoszenia z poza Diecezji powinna również podpisać Para Rejonowa)
skan zgłoszenia wysłać do Pary Prowadzącej
(adresy e-mail w tabelce)

Zaliczki na rekolekcje prosimy wpłacać na numer konta:
DK Zamość – Bank Pekao SA
66 1240 1574 1111 0010 9064 5744
z dopiskiem:  rodzaj rekolekcji, miejsce.
Kwota zaliczki:
OR I i OR II – 1000 zł od rodziny
ORAR I, ORAR II – 600 zł od rodziny
Wpłata zaliczki potwierdza wyjazd na rekolekcje.

O rekolekcjach z Zasad Domowego Kościoła

Do istoty pracy formacyjnej w DK należy także uczestnictwo rekolekcjach formacyjnych, spośród których szczególną rolę odgrywają rekolekcje piętnastodniowe (Oazy Nowego Życia I, II, III stopnia dla rodzin, tzw. Oazy Rodzin), Rekolekcje te są przeznaczone dla małżonków. Dla dzieci do 12 roku życia, uczestniczących w rekolekcjach wraz z rodzicami, jest realizowany właściwy dla nich program formacyjny. Dla starszych dzieci przeznaczone są rekolekcje formacyjne Ruchu Światło-Życie odpowiednie do ich wieku. (pkt. 16 zasad DK)

Etapy formacji podstawowej :

ORI – Oaza Nowego Życia stopnia I dla rodzin ma charakter ewangelizacyjno-katechumenalny. Podczas tych rekolekcji omawia się także zagadnienia z zakresu duchowości małżeńskiej i katechumenatu rodzinnego.

ORII – Oaza Nowego Życia stopnia II dla rodzin wprowadza w biblijne podstawy formacji liturgicznej oraz przeżywania liturgii w rodzinie.

ORIII – Oaza Nowego Życia stopnia III dla rodzin wprowadza w tajemnicę Kościoła oraz pogłębia i urzeczywistnia to, co zostało odkryte w procesie formacji odnośnie własnego powołania i wspólnoty: małżeńskiej, rodzinnej, kręgu Ruchu Światło-Życie czy całego Kościoła.

ORAR I – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia pogłębia rozumienie istoty, celu, duchowości i metody DK jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie.

ORAR II – Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia przygotowuje małżeństwa do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej, ukazując wagę i odpowiedzialność zadań podejmowanych przez animatorów

Owocem przeżywanej formacji powinno być podjęcie służby (diakonii) we wspólnocie Kościoła. Przygotowaniu do posług w diakoniach pomagają różnego rodzaju rekolekcje specjalistyczne: sesja o pilotowaniu kręgów, Oaza Rekolekcyjna Diakonii Rekolekcji I i II stopnia( ORDR I i II), rekolekcje dla par rejonowych i diecezjalnych, Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD), rekolekcje diakonijne organizowane przez Ruch Światło-Życie. (pkt. 27 zasad DK)